Balance TEST - pomer omega 6 a omega 3

Anglický názov:
Dostupnosť: 2-3 týždne
Balenie: 1
117,00€

 Pri zaregistrovaní je cena109€


Zinzino BalanceTest

je jednoduchý autotest pre analýzu mastných kyselín v krvi, ktorý je odrazom tuku v potrave, ktorú jete. BalanceTest je test suchej krvnej škvrny (DBS), ktorá bola vedecky preukázaná ako presná vzorka žilovej krvi pre potreby analýzy mastných kyselín. Je k nemu potrebný len niekoľko kvapiek krvi z prsta na filtračnom papieri a trvá menej ako minútu. Vitas Analytical Services * bude anonymne analyzovať obsah 11 mastných kyselín **, čo spoločne prispieva k približne 98% mastných kyselín v krvi. Mastné kyseliny zahŕňajú nasýtené, mononenasýtené (omega-9) a polynenasýtené (omega-6 a omega-3) mastné kyseliny. Výsledok sa potom približne po 20 dňoch zobrazí na webovej stránke zinzinotest.com, kde sú uvedené informácie o pomere omega-6 a -3, obsahu omega -3, profilu ochrany mastných kyselín a ďalších.


Štúdia profilu mastných kyselín v krvi ukázali, že tento profil úzko súvisí so zdravotným stavom.


* Vitas je zmluvné laboratórium vykonávajúce chemické analýzy certifikované GMP, ktorá má 20 rokov skúseností s poskytovaním vysoko kvalitnéj chromatografickej analýzy založenej na špičkových vedomostiach a technológiách.

** 11 mastných kyselín predstavuje: Kyselina palmitová (PA), kyselina stearová (SA), kyselina olejová (OA), linolová (LA), kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina gama-linolénová (GLA), kyselina dihomoGamma-linolénová (DHGLA), kyselina arachidonová (AA), kyselina eikosapentaenová (EPA), kyselina dokosapentaenová (DPA), kyselina dokosahexaenová (DHA).Samoskúšky pomocou suchých krvných škvŕn

Meria vo vašej krvi 11 mastných kyselín

Informuje vás o pomere omega-6 a -3

 

 

 

AKO TO FUNGUJE?

Mali by ste si urobiť prvý BalanceTest a potom okamžite začať užívať dennú dávku produktov Zinzino Balance. Pokračujte v užívaní produktov Balance podľa odporúčania po dobu 120 dní a potom absolvujte druhý BalanceTest, aby ste zistili, ako sa zmenil váš profil mastných kyselín.

* Ak vaše počiatočné výsledky ukážu pomer omega-6 a -3 vo výške 3: 1 alebo lepšie, mali by ste kontaktovať Zinzino, pretože produkt Balance nepotrebujete.

 

 

VAŠE OCHRANA (HODNOTY PROFILU MASTNÝCH KYSELÍN)

Tento faktor súvisí s profilom 11 mastných kyselín v krvi. Vypočítava sa z rovnice kombinujúce všetky esenciálne mastné kyseliny s dlhým reťazcom (omega-6 a omega-3), hladinu omega-3 (EPA + DHA) a pomer omega-6 (AA) a omega-3 (EPA). Stupnica sa pohybuje od 0 do 100 a cieľom je pomôcť vášmu zákazníkovi dosiahnuť 100 pri druhom teste po 120 dňoch. To nič nevypovedá o zdravotnom stave osoby, iba o úrovni ochrany mastných kyselín.

 

 

POMER OMEGA-6 (AA) a OMEGA-3 (EPA)

Pomer omega-6 (AA) a omega-3 (EPA) sa meria ako vzťah medzi "rastlinnou" kyselinou arachidonovou omega-6 (AA) a morskou omega-3 eikosapentaenovou kyselinou (EPA) medzi C20: 4. Tento pomer je približným vyjadrením distribúcia medzi rastlinnými mastnými kyselinami a rybími mastnými kyselinami v konzumovanej strave. Prebytok rastlinných omega-6 mastných kyselín spôsobí, že strava bude nevyvážená a náchylná k zápalom. Pomer omega-6 (AA) a omega-3 (EPA) by mal byť pokiaľ možno pod 3: 1. Ak je tento pomer vyšší ako 3: 1, pomôže vám zmena stravy. Nízky pomer omega-6 a omega-3 je dôležitý pre udržanie normálneho vývoja buniek a tkanív (homeostáza) a pomáha telu zvládať zápaly.

 

 

HLADINA OMEGA-3 (EPA + DHA)

"Hladina omega-3 (EPA + DHA)" je kombinovaná percentuálny hodnota morských omega-3 mastných kyselín EPA a DHA z celkovej hodnoty mastných kyselín nájdených v krvi. Omega-3 sú veľmi dôležité a užitočné, pretože sú primárnymi stavebnými kameňmi vo vašich bunkách. EPA prevláda v krvi, svaloch a tkanivách, zatiaľ čo DHA prevláda v mozgu, spermy a očiach. V skúšobnom protokole je ideálny rozsah 8% alebo viac. Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) tvrdí, že EPA a DHA prispievajú k udržaniu prirodzené funkcie srdca. DHA tiež prispieva k udržiavaniu zdravého videnie a prirodzené funkcie mozgu.

 

 

INDEX priepustnosti bunkovej membrány

Pomer medzi nasýtenými mastnými kyselinami a morskými omega-3 esenciálnymi mastnými kyselinami, kyselinou eikosapentaoenovou (EPA) a kyselinou dokosahexaoenovou (DHA), svedčí o priepustnosti bunkovej membrány. Čím viac nasýtených tukov je v membráne, tým je membrána pevnejšia. Naopak, čím viac je v membráne polynenasýtených tukov, tým je membrána priepustnejšie. Zloženie bunkovej membrány a štrukturálne architektúra sú rozhodujúce pre zdravie buniek, a teda i tela. Na jednej strane musí byť membrána dostatočne pevná, aby vytvárala zvukovú bunkovú štrukturálne architektúru. Na druhej strane musí byť membrána dostatočne priepustná, aby umožnila vstup živín a odtok odpadových produktov. Tento index by mal byť pod 4: 1.

 

 

Mentálne SILA - INDEX VÝŽIVY

To je pomer medzi omega-6 (AA) a omega-3 (EPA + DHA). Dostatok morských omega-3 mastných kyselín DHA v strave prispieva k udržaniu prirodzenej funkcie mozgu. Denné podávanie 3 g morskej omega-3 EPA a DHA po dobu 3 mesiacov v rámci štúdie významne znížilo medzi užívateľmi pocity hnevu a úzkosti v porovnaní so skupinou užívajúcich placebo. Niekoľko ďalších klinických štúdií ukazuje, že kognitívne výkon sa zlepšuje so zvýšenou protizápalovou spotrebou morských omega-3 EPA a DHA. Detstvo a starobe sú dv kritická a zraniteľná štádia a nedostatok omega-3 je spojený s deficitom učenia, pamäti aj nálady. Tento index by mal byť pod 1: 1

 

EFEKTIVITA FORMÁCIA ARACHIDONICKÉ KYSELINY (AA)

To ukazuje efektivitu, s akou vaše telo premieňa omega-6 (LA) mastné kyseliny z jedla vo vašej strave na esenciálne mastné kyseliny omega-6 (AA) vo vašom tele. Ak máte efektivitu nižší ako 30%, odporúčame vám zahrnúť do vašej stravy jedlo s vysokým obsahom AA ako kura, morka, brav a losos z farmového chovu.

______________________________

______________________