Gonseen Dr. Nona (čaj)

Anglický názov:
Dostupnosť: na sklade u dodávateľa (odoslanie do troch pracovných dní)
Balenie: 24 vrecúšok
36,30€

Účinné látky: bioorganominerálny komplex (BOMK) z Mŕtveho mora, cezmína paraguajská, pamajorán obyčajný, mrkva obyčajná, mäta prieporná, chryzantéma záhradná, olivovník európsky, lucerna siata, medovka lekárska.

Má silný pozitívny vplyv na tráviaci, srdcovo-cievny, dýchací, imunitný a nervový systém organizmu. Slúži k očiste organizmu zaťažovaného nezdravou stravou, stresom a znečisteným ovzduším.

Je to silný antioxidant, pomáha chrániť membrány buniek pred voľnými radikálmi, spomaľuje starnutie. Posilňuje imunitný systém. Normalizuje činnosť nervovej sústavy, prináša pokoj a energiu súčasne. Zvyšuje odolnosť proti stresu. Podporuje peristaltiku a tonus čriev. Znižuje krvný tlak, normalizuje cukor v krvi.

Obsah liečivých bylín a zeleniny:

 • Cezmína paraguajská
  Obsahuje viac ako 20 aminokyselín, vitamíny B1, B2, C. Zastúpené sú minerálne látky ako mangán, magnézium, vápnik, železo, fosfor. Pôsobí zároveň močopudne, podporuje trávenie, napomáha pri odburávaní tukovej vrstvy v tele. Odporúča sa ako doplnok terapie pri odtučňovacích kúrach, keďže zaháňa pocit hladu. Je slabé laxatívum. 
 • Pamajorán obyčajný
  O jeho liečivých účinkoch niet pochýb, pretože ho aplikovali už lekári a bylikári dávnych čias. Výskumy potvrdili schopnosť pamajoránu obyčajného pôsobiť proti kŕčom, baktériam a plesniam, čo sa využíva najmä v liečbe pľúcnych a tráviacich chorôb. Výstižný je český názov rastliny - dobromysl pretože pri dlhšom a pravidelnom užívaní pôsobí ako prírodné antidepresívum a zlepšuje náladu.
 • Mrkva obyčajná
  Koreň mrkvy obsahuje popri sacharidoch, proteínoch, pektinoch a iných cenných látkach najmä veľké množstvo karoténu, z ktorého v ľudskom organizme vzniká vitamín A. Okrem toho je bohatá na vitamíny B a C, minerálne látky, vápnik, horčík, fosfor, cukry, bielkoviny a pektíny. Je vhodná pri posilňovaní imunitného systému organizmu a pri rekonvalescencii.
 • Mäta prieporná
  Mäta prieporná obsahuje  množstvo životne dôležitých vitamínov (vitamín A, B12, C, tiamín, riboflavín, kyselinu listovú) ako aj minerálov (mangán, meď, železo, vápnik, draslík, zinok, selén, fluór a fosfor). Jej prvoradé liečebné uplatnenie je pri všetkých druhoch žalúdočných ťažkostí. Pomáha pri hnačke a uvoľňuje kŕče v hrubom čreve. Mäta je tiež silným antioxidantom.
 • Chryzantéma záhradná
  Chryzantéma obsahuje látky, ktoré pomáhajú pri infekciách, horúčke a posilňujú zrak aj pečeň. Jej pravidelným užívaním si môžete navyše upraviť vysoký krvný tlak či zmierniť cukrovku. Obsahuje alkaloidy, flavonoidy, esenciálne oleje, glykozidy, vitamíny A a B1, stachydrín, chryzanthemín, cholín, adenín a aminokyseliny. Látky v chryzantémach dokážu účinne zápasiť s mnohými baktériami.
 • Olivovník európsky
  Je bohatý na vitamín E, ktorý je známy ako vitamín krásy, spomaluje starnutie. Obsahuje aj vitamíny skupiny B a betakarotén, vitamíny A a C. Je taktiež bohatý na sodík, draslík a vápnik, minerálne látky dôležité pre pevnosť kostí, zubov a svaloviny (majú priaznivý vplyv najmä na vývoj detských kostí), vyznačujú sa mierne preháňavým a antibakteriálnym účinkom.
 • Lucerna siata
  Známa aj pod názvom alfalfa patrí medzi päť najvýznamnejších zelených potravín, kvôli svojmu vysokého obsahu živín. Má schopnosť čistiť krv a detoxikuje celý organizmus. Obsahuje vysoké množstvo kvalitných bielkovín, celé spektrum vitamínov vrátane vitamínu U, kartnenoidy, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, enzýmy, flavonoidy, saponiny, chlorofyl, vlákninu. Lucerna siata je známa svojim protirakovinovým a protinádorovým účinkom.
 • Medovka lekárska
  Táto bylinka s výrazne citrónovou vôňou má silnú protivírusovú a protibakteriálnu aktivitu, ktorá napomáha napr. pri liečení oparu, chrípky, prekladnutiach a iných infekciách. Taktiež pomáha pri nervových problémoch a podráždenosti, ukludňuje, odstraňuje úzkosť a depresiu.
   

Indikácie:

 • zabezpečuje stav duševného pokoja
 • normalizuje činnosť čriev a čistí črevný systém
 • jedná sa o silný antioxidant, zväzuje a vyvádza z organizmu voľné radikály
 • stimuluje imunitný systém
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • zabraňuje stárnutiu organizmu, zachováva zdravú pružnú pokožku

Použitie: Jeden sáčok čaju zavariť v litri horúcej (nie vriacej!) vody a nechať vylúhovať 20–30 minút. Vypiť 1 pohár ráno nalačno, pokračovať v priebehu dňa. Pri dlhodobom užívaní čaju je možné skrátiť príjem na 1 pohár denne.

Pozor! Použité sáčky čaju nevyhadzovať. Usušené sáčky sa môžu používať pri ionoforéze alebo po zmrazení v mrazničke prikladať na viečka a tvár ako ľadové obklady. Okrem toho je možné ich pridávať do jedla zvieratám, hnojiť zem rastlinám atď. 

Liečili sme s ním rakovinu

My máme dobré skúsenosti s produktami Dr.Nona, moju onkologicky chorú manželku sme liečili produktami ako Obklady z Mŕtveho mora, Okseen, Goldseen, čaj Gonseen, Yamseen a Dynamický hydratačný krém, ktoré jej pomáhali pri liečbe rakoviny. Dnes používame vaše produkty celá rodina k prevencii. S pozdravom rodina Bistaková