Rozhovor s Dr. Nonou Kuchinou

Dr. Nona Kuchina a jej cesta za lepším životom

Keď sa pozriete na túto energickú ženu, nie je možné uveriť, že pred troma desiatkami rokov nad ňou lekári vyniesli rozsudok smrti po operácii, ožarovaní a chemoterapii. Mala 17 rokov, keď známy profesor Vojenskej lekárskej akadémie, ktorý márne bojoval s lymfosarkómom ničiacim Nonu povedal jej matke: "Dni dievčatka sú zrátané". Ale Boh poslal dievčaťu pomoc - dvoch čínskych doktorov, ktorý ho zachránili tým, že zavádzali do biologicky aktívnych bodov hypertonický roztok.

Liečitelské umenie východných lekárov a bezmocnosť domácich, to zrejme umožnilo None pochopiť, že je možné a tiež nutné hľadať nové cesty pre uzdravenie ťažko chorých. Dokončila lekársku fakultu a odišla do Izraela, presláveného ohromujúcimi výsledkami a know-how v oblasti medicíny. Napriek tomu, prvé roky v tejto krajine sa Nona viac nachádzala v nemocniciach, než pracovala. V tejto dobe veľa čítala, študovala špeciálnu literatúru, zvyšovala úroveň svojich znalostí, vstrebávala najnovšie informácie a učila na Tel-Avivskej univerzite. Pokračovalo to do tej doby, než sama dospela k vlastnému unikátnemu objavu, ktorý vyvolal prevrat v medicíne.

 


Dr. Nona KuchinaPovedzte prosím príbeh o zrode vašich kúzelných preparátov
Dr. Nona Kuchina: V tej dobe do Izraela prišlo veľa vedcov, ktorí nemohli nájsť využitie svojich znalostí a jednoducho zametali ulice. Založili sme tím z 9 ľudí a zahájili laboratórny výskum. Osnovou pre výskum bola práca s archibaktériami, objavenými v roku 1940. Pred nami s nimi pracovali len Japonci, ale my sme nešli v ich stopách a zahájili pestovanie archibaktérií vlastnou metódou.

Môžete nám vysvetliť čo je to archibaktéria a aké je jej pôsobenie na ľudský organizmus?
Dr. Nona Kuchina: Archibaktéria je prvou bunkou na Zemi, zaradenou k typu prokaryotov, ktorá má neopakovateľnú sadu aminokyselín, identickú pre našich dávnych predkov. Existuje vedecký odhad, že práve z nej vznikli mnohobunkové organizmy. Rozdiel spočíva v tom, že jej jadrová blana nie je obklopená membránou. Použitím archibaktérií pri príprave našich preparátov prakticky dávame súbor DNK, ktorý dovoľuje obnovovať poškodené bunky našeho organizmu. Je to absolútne unikátný spôsob výživy na bunkovej úrovni. Deriváty archibaktérií sú prítomné vo všetkých našich preparátoch, ktoré sú tvorené na základe starodávnych receptov a zakladajú sa na použití solí, morskej vody, éterických olejov, fytoproduktov a minerálov Mŕtveho mora. Od tej doby naše preparáty obstáli pri testovacích skúškach v štrnástich vedecko-výskumných inštitúciách Ruska.

Dá sa povedať, že ste stvorili "všeliek" proti všetkým chorobám?
Dr. Nona Kuchina: Nehovoríme o všelieku a dokonca ani o liečení. Jednoducho je to niečo, čo je pre nás všetkých ŽIVOTNE DÔLEŽITÉ. Veď dnes nedostávame ani vitamíny, ani minerály, ani antioxidanty ochraňujúce náš organizmus. Mimochodom, podľa štatistiky sa každých osem minút v organizme rodí zhubná bunka a pokiaľ s tým niečo neurobíme, bude náš osud podobný osudu dinosaurov. Podľa posledných údajov z vykopávok dinosauri vymreli na zbubné nádory. Dnes sa na celom svete široko propagujú všelijaké doplnky výživy, ktoré nahradzujú živiny, čo denne nedostávame s potravou. Som presvedčená, že naša produkcia je to najlepšie, čo sa dnes ponúka.

Vy osobne používate produkty svojej spoločnosti?
Dr. Nona Kuchina: Bezpodmienečne. Počínajúc rannou toaletou: kúpeľ a sprcha - soli a šampóny; končiac večerou - polievky a čaj. Proste dnes máme jedinečnú možnosť používať a stravovať sa len produktami Dr. Nona. Ponúkame okolo štyridsiatich druhov liečivej kozmetiky a liečivých preparátov v rôznych krajinách sveta. Máme cez 200 tisíc spolupracovníkov a nespočetné množstvo zákazníkov. To svedčí o tom, že si produkcia spoločnosti Dr. Nona podrobuje prakticky všetky choroby.

Všetky ženy by sa radi zbavili vrások. Máte omladzujúce zostavy?
Dr. Nona Kuchina: Samozrejme. Ale vždy hovorím, že zbaviť sa vrások je možné len vtedy, keď sa cítiš vnútorne dobre. Pokiaľ má žena napr. záchvat migrény, žiaden krém ktorý na seba nanesie nezabráni tomu, že sa nebude cítiť krásna. Zdravie musí vychádzať zvnútra. Naše preparáty postupujú do krvného obehu v priebehu desiatich minút (preukázané biochemickou analýzou) a komplexne pôsobia na celý organizmus. Tak produkty Dr. Nona robia naše ženy nielen krásnymi, ale i zdravými. Prajem si, aby sa každému, kto prišiel do styku s našimi produktami stal rovnaký zázrak ako mne.

Používate tiež nejaké doplňujúce prostriedky a metodiky pre zosilnenie preparátov vašej spoločnosti?
Dr. Nona Kuchina: Najlepším prostriedkom je šport. Každé ráno celá naša rodina (máme s manželom šesť detí) začína rozcvičkou. Dokonca sme si nechali vybudovať v našom byte malú športovú halu s bežeckou dráhou a trenažérmi. Veľký význam majú vodné procedúry. My sami, napr. používame saunu a vírivú vaňu. V Izraeli naša spoločnosť otvorila oddelenie hydroterapie s použitím aromaterapie. Výsledky sú vynikajúce. Stále jazdíme po všetkých krajinách sveta a predvádzame našu metodiku liečenia a spôsob života, ale nikdy nezabúdame na tieto základné zdroje zdravia - šport a vodné procedúry.

Tak náročný životný rytmus vyžaduje hodiny odpočinku. Čím sa zaoberáte vo voľných chvílach?
Dr. Nona Kuchina: Rada varím ako každá iná žena. Podľa rodinnej tradície každý víkend pečiem koláč. Spolu s manželom, (už jedenásť rokov sme sa nerozlúčili ani na hodinu), máme radi populárnu hudbu, hlavne piesne Pugačovej a Kirkorova (tiež užívajú naše produkty). Ďalším koníčkom je divadlo. Jednoducho povedané, urobili sme náš život rovnako harmonickým ako sú naše produkty Dr. Nona.

Pomáhať prírode, podporovať jej pôsobenie, ísť rovnakou cestou - je vašim krédom. Aké boli vaše začiatky?
Dr. Nona Kuchina: Citovala som Galéna a plne s ním súhlasím. Po skončení lekárskej fakulty som sa zaoberala problémami kožných a onkologických ochorení. Vedeli sme, že Mŕtve more, na prvý pohľad bez života je najväčším zdrojom liečivých látok, ktoré sa používali v dávnych dobách. Unikátny jav prírody - voda maximálne nasýtená soľou, mikroprvkami a ohromujúca zásoba bahna v kombinácii so suchou a horúcou klímou tvorí obdivuhodnú prírodnú ozdravovňu! Vo vodách Mŕtveho mora, napriek jeho presýtenosti soľou žijú baktérie a jednobunkové riasy a rozmnožujú sa. Hlavne archibaktérie Mŕtveho mora, ktoré dokázali prežiť v extrémnych podmienkach a ktoré produkujú antioxidanty nemajú obdoby. Archibaktérie patria do samostatnej skupiny organizmov, ktoré sa líšia neprítomnosťou sformovaného jadra. Aktívne substráty vylúčené z týchto mikroorganizmov brzdia peroxidové okysličovanie lilidov bunečných membrán voľnými radikálmi, napomáhajú obnoveniu nukleových bunečných komplexov.


 

Príbeh so šťastným koncom bol pripravený osudom pre dievča odsúdené na smrť - Nonu Kuchinu. Nie je náhodou, že symbolom kozmetiky Dr. Nona je had a mažiar. Had ako symbol mladosti, pretože je jediným živým tvorom, ktorý po výmene kože zostáva večne mladým. A mažiar je starodávnym atribútom pre prípravu liečivých prípravkov. A nepochybujte: životodárne elixíry ponúkané Dr. Nonou vám zachovajú mladosť, krásu a zdravie na dlhé roky.